Код
061
Спеціальність/Освітня
програма (Спеціалізація)
Журналістика
Форма здобуття
освіти
денна/заочна
Освітній рівень
Бакалавр
Ліцензійний обсяг
150/100
Кар'єрні перспективи
Працевлаштування в українських та закордонних друкованих, електронних та нових мас-медіа кореспондентом, спеціальним кореспондентом, власним кореспондентом, редактором, оглядачем, коментатором, ведучим, диктором, фрілансером.
Випускники мають можливість продовжувати навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти та здобувати додаткові кваліфікації у системі післядипломної освіти.
Особливості спеціальності
- Журналістика – творча професія, яка дозволяє кожному, хто нею займається, сповна себе виявити і досягнути успіху.
- Журналіст повинен усвідомлювати всю відповідальність за свої фахові дії, у т.ч. під час реалізації принципу свободи слова.
- Журналіст – високоосвічений фахівець, який здобуває як базові знання з журналістських та загальних дисциплін під час навчання, так і займається самоосвітою протягом усього життя.
- Випускник-журналіст може працювати в редакціях газет, журналів, на радіо і телебаченні.
- Випускник може створювати власні медіапроєкти, особливо на платформі нових медіа.
- Випускник факультету журналістики вміє організовувати й контролювати командну професійну діяльність.
Підготувати висококваліфікованих фахівців у галузі знань 06 Журналістика за спеціальністю 061 Журналістика, які мають теоретичні знання і практичні навички, володіють загальними та фаховими компетентностями, необхідними для виконання завдань, пов’язаних із професійною діяльністю у сфері засобів масової інформації, соціальних комунікацій, журналістикознавства.
Спеціальність «Журналістика» дозволяє випускникові здобути базові і спеціальні знання, набути компетентності, які сприятимуть формуванню повноцінної особистості та опанувати журналістський фах. Вивчення теорії (поняття про журналістику, масова і соціальна комунікація, теорія інформації, реклама та звʼязки з громадськістю, видавнича діяльність та редагування й інші види комунікаційної діяльності) та практики (навчально-виробнича практика у ЗМІ, співпраця з мас-медіа) повинні сформувати у випускників вміння розвʼязувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми в галузі журналістики та соціальних комунікацій.
Перелік конкурсних предметів (предметів національного мультипредметного тесту), вступних іспитів, творчих конкурсів
Українська мова та література
0,45 | Вага предметів національного мультипредметного тесту, вступних іспитів, творчих конкурсів |
Математика
0,30 | Вага предметів національного мультипредметного тесту, вступних іспитів, творчих конкурсів |
Історія України
0,25 | Вага предметів національного мультипредметного тесту, вступних іспитів, творчих конкурсів |