Інформація Предмети для вступу Терміни та вартість навчання

Код

035

Спеціальність/Освітня
програма (Спеціалізація)

Філологія/Фольклористика

Форма здобуття
освіти

денна

Освітній рівень

Бакалавр

Ліцензійний обсяг

30

Кар'єрні перспективи

  • Філолог-фольклорист.
  • Викладач україністичних і гуманітарних дисциплін (української мови, літератури, фольклору, народознавства та інших суміжних) у закладах загальної середньої освіти.
  • Працівник мистецьких і культурних центрів, музеїв, різноманітних фондів, спілок та фундацій гуманітарного спрямування.
  • Літературний редактор (коректор) друкованих та електронних засобах масової інформації, фахівець-словесник PR-технологій.

Особливості спеціальності

Львівська україністика і фольклористика належить до тих елітарних та престижних у національній гуманітаристиці університетських освітньо-наукових напрямків і спеціальностей, які мають давню історію та столітні національні традиції. Їх початок пов’язаний із відкриттям у Львівському університеті кафедри руської словесності (1848, завідувач – акад. Яків Головацький) і кафедри етнографії та фольклору (1939, завідувач – акад. Філарет Колесса).
Студенти цієї спеціальності, на відміну від інших подібних, мають змогу оволодіти фундаментальними знаннями та навичками філологічних досліджень, що стосуються не тільки класичної україністики, але й фольклористики та народознавства. Вони зможуть викладати дисципліни українознавчого гуманітарного профілю (усну народну словесність, народознавство та ін.), а також традиційну українську мову та літературу в середній школі. У результаті вони набувають дві спеціалізації: українського філолога та фольклориста-народознавця, і стають висококваліфікованими та компетентними фахівцями української мови і літератури з поглибленими знаннями етнічної культури та історії. Підготовка філолога-фольклориста не тільки формує фахівців із філологічним способом мислення, здатних використовувати набуті знання, продукувати нові на базі сучасних досягнень науки та інформаційних технологій, але й враховує новітні вимоги щодо зв’язку сучасних теоретичних положень та їх застосування через проходження практик: фольклористичної (зокрема у польових умовах), музейно-архівної, педагогічної. Студенти-фольклористи мають змогу слухати лекції відомих професорів, провідних українських та зарубіжних фахівців. В освітній програмі також передбачено поглиблену підготовку з іноземних мов для орієнтування в наукових напрацюваннях зарубіжних дослідників, а також для навчання на відповідних факультетах інших ВНЗ України та за кордоном.

Освітня програма спеціальності готує філолога-фольклориста, фахівця з української мови та літератури із широким спектром філологічних і гуманітарних знань, навичок. Акцент у програмі зроблено на дисциплінах фольклористичного та народознавчого спрямування, причому не лише пов’язаних з українською усною народною словесністю, а й фольклором та етнокультурою практично всіх країн світу. Програма передбачає формування навичок фахової фіксації, розшифровки та аналізу, а відтак і практичного використання у професійній та громадсько-культурній діяльності фольклорно-етнографічного матеріалу, пропонує поглиблене вивчення української мови та літератури, досягнень української та світової науки про фольклор, літературу та мову, що сприятиме підвищенню конкурентної спроможності фахівця. Під час навчання студенти отримують індивідуальні завдання та завдання, які потребують командної роботи, що сприяє формуванню умінь працювати з людьми у процесі фіксації фольклорного та народознавчого матеріалу та співпраці з колегами, доброзичливого спілкування, якісного вирішення проблемних ситуацій. Освітня програма скерована на підготовку висококваліфікованого випускника, здатного використовувати набуті загальні та фахові компетентності у професійній діяльності, пов’язаній з аналізом, створенням і оцінюванням письмових та усних текстів різних жанрів і стилів (як із науково-дослідною, критично-аналітичною, так і з прикладною метою), організацією успішної комунікації.
Ключові слова: фольклорист, народознавство, українська мова і література, етнокультура, філологічні знання і навички, аналіз та фіксація тексту.

Сайт


Соцмережі спеціальності


Залишились питання? Пиши на офіційні канали вступників:

Перелік конкурсних предметів (предметів національного мультипредметного тесту), вступних іспитів, творчих конкурсів


Українська мова *

0,40Вага предметів національного мультипредметного тесту, вступних іспитів, творчих конкурсів

Математика

0,30Вага предметів національного мультипредметного тесту, вступних іспитів, творчих конкурсів

Історія України

0,30Вага предметів національного мультипредметного тесту, вступних іспитів, творчих конкурсів

Вартість і терміни навчання

Денна форма 27436 грн за рікТермін навчання: 4 роки